Kendi proxy server’ınızı oluşturun

Son dönemde firmalarda ve devlet kuruluşlarında bir çok siteye giriş engellenmiş durumda. Ancak rapidshare gibi bazı siteler lazım oluyor, bu durumda yana yakıla bir proxy server arıyorsunuz. Proxy siteleride koruma kapsamında engelleniyor yada bulduğunuz proxy hizmeti üzerinden çalışmıyor.Bu durumda kendi proxy serverınızı kurabilirsiniz. Eğer bir hostinginiz varsa (php ve phyton destekliyorsa tabi) phpproxy programını kullanabilirsiniz. Cgi versiyonlarıda bol miktarda bulunuyor.

http://idea.hosting.lv/a/phpproxy/

Ayarlarını nasıl yapılacağınız Readme dosyasından okuyabilirsiniz. Aslında phpproxy’i kurmanız web tabanlı bir proxy server elde etmenizi sağlıyor, anca başka programları bu proxy üzerinden kullanamak isterseniz yine vermiş olduğum adresteki phpproxy.py.exe-0.6.zip programını yine readme dosyasındaki ayarları yaparak çalıştırığınızda gerçek bir proxy server elde edeceksiniz.Unutmayın bu sistem kendi hostunuzdaki kotadan yiyecektir.

Not: kodlar global değişken koruması olmadığı varsayılarak yazılmış, phpproxy.php dosyasında yer alan $REQUEST_METHOD değişkenini $_SERVER[‘REQUEST_METHOD’] olarak düzeltebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.